Ognisko z psimi zaprzęgami

Spotkanie rozpoczyna się częścią teoretyczną, gdzie opowiadamy o psach oraz sprzęcie. Uczestnicy witają się z psami, poznają ich temperamenty oraz zostaje im przedstawiony sprzęt zaprzęgowy.

Aby bliżej zapoznać się oraz zrozumieć pracę psów zaprzęgowych uczestnicy zostają poddani próbie uciągu sań wyprawowych, a następnie biorą udział w konkurencji canicrossu.

Canicross jest konkurencją, w której uczestnicy zakładają specjalistyczne pasy biodrowe z liną amortyzującą, na której końcu przypięty jest pies. Następnie mają za zadanie przebiec w parach (na zasadzie wyścigu) wyznaczoną trasę za ciągnącym ich psem.

Po zapoznaniu się ze specyfiką pracy psów zaprzęgowych przeprowadzany jest instruktaż powożenia psim zaprzęgiem na saniach sportowych, po czym uczestnicy samodzielnie powożą takim zaprzęgiem, składającym się z dwóch lub więcej psów po wyznaczonej trasie. Całość tej części spotkania odbywa się na torze zbudowanym z siatek zabezpieczających, o długości ok. 150m.

Po zakończeniu tej atrakcji uczestnicy zostają zaproszeni do Indiańskiego Tipi, w którym odbywa się druga część spotkania –ognisko. Tipi to płócienny namiot rozpięty na drewnianych tyczkach o wysokości ok. 5m. Taka konstrukcja pozwala cieszyć się ogniskiem w klimatyczne wnętrzu, w którym temperatura pozwala na zdjęcie kurtki pomimo siarczystych mrozów na zewnątrz. W trakcie ogniska, uczestnicy korzystają z zamówionego cateringu. Standardowe menu obejmuje: danie kociołkowe typu gulaszówka, kiełbasę, oscypki, smalec, ogórki kiszone, pieczywo oraz dodatki typu musztarda, ketchup. Istnieje możliwość modyfikacji lub całkowitej zmiany menu na życzenie klientów.

Orientacyjny czas trwania całości spotkania to ok.2,5h przy grupie ok. 10 osób. ( 1h trwania atrakcji + 1,5h trwania ogniska)

Kontakt / Rezerwacja

Powożenie psim zaprzęgiem

Psie zaprzęgi

Każdy z gości po krótkim instruktażu powożenia psim zaprzęgiem ma za zadanie przejechać psim zaprzęgiem wyznaczoną trasę.

Sztuka polega nie tylko na utrzymaniu się na saniach, ale też na porozumieniu się z psami tak aby poszły w odpowiednim kierunku.

Canicross

Canicross

Każdy z gości po krótkim instruktażu Canicrossu ma za zadanie przebiec z psem wyznaczoną trasę.

Cała sztuka polega na porozumieniu się z psami żeby chciały ciągnąć.

Trzeba pamiętać, że nie wolno wyprzedzić psa!

Uciąg sań w grupach

Uciąg sań

Pieski was już przeciągneły… tak te małe ważące ok 20kg.

Teraz czas na was…

Goście mają za zadanie sprawdzić się w roli psów, czyli grupowe ciągnięcie sań z maszerem po wytyczonej trasie.

Tak jak w przypadku psów do uciągu sań wystarczą tylko dwie osoby.